Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/users/web-1605/WWW/www.pootavstitrubaci.cz/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/Tribe/Main.php on line 2419 O nás – Pootavští trubači

Pootavští trubači

Webová prezentace souboru Pootavští trubači

Soubor Pootavští trubači (POOT) vznikl v roce 2011, kdy začal svým troubením pravidelně doplňovat myslivecké akce konané na Strakonicku. logoOd začátku roku 2012 úzce spolupracuje s OMS Strakonice, pro který zajišťuje veškeré střelecké a kynologické akce, slavnostní zahájení mysliveckých výstav seminářů, zkoušek adeptů, mysliveckých hospodářů, a rovněž i troubení při smutečních událostech. Soubor prošel od té doby celou řadou kulturních akcí rozličného charakteru. Ať již se jednalo o účast na Národních soutěžích mysliveckých trubačů v Olšině a v Křtinách u Brna, vystoupení na mysliveckých akcích na Slovensku pořádaných pod záštitou VLMSR, nebo spoluúčast na koncertě k postě sv. Huberta v koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Vytrubování o 1. svátku vánočním v kostele v Katovicích a hubertská mše u kapličky pana Tomana ve Štěticích jsou již tradicí. Soubor v roce 2013 absolvoval na 35 různých vystoupení, jímž předcházelo více jak 200 hodin strávených ve zkušebně. V souboru POOT používáme lovecké nástroje: borlice, lesnice a parforsní roh s přelaďovacím ventilem B/Es.

Záměr založit soubor Pootavských trubačů (POOT) vnikl již v červnu 2011 na Národních mysliveckých slavnostech na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Členové souboru Jihočeští trubači – Šárka Kroupová a Miloš Vondrášek zde oznámili založení POOT poté, kdy jejich soubor byl široké myslivecké veřejnosti omylem představen jako tehdy již existující Povltavští trubači. Byl by to jen takový fór, kdyby si kamarádi trubači svými ,,škodolibými“ připomínkami postupně vytvoření POOT nevynutili – slovo bylo nutno dodržet.

 

V současné době soubor POOT vystupuje v tomto složení:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pootavští trubači 2015

  • Šárka Kroupová – lesnice
  • Zdeňka Rábová – lesnice
  • Jan Řehoř – borlice
  • Radim Svoboda – borlice
  • Miroslav Kotrč – borlice
  • Miloš Vondrášek – lovecký roh B/Es
  • Michael Cwach – lovecký roh
  • Lenka Kroupová – moderátorka

Stálí hosté souboru:

HANKA

Hana Svobodová – Lesnice

 

Lucia

Lucia Ďurčová – Lesnice

 

 

 

 

Spřátelené soubory:

2Piotr Grzywacz a jeho zespol sygnalistów

trubaci-povltavsti

 pohodoví Povltavští trubači

Trubaci OMS Domažlice

Trubači OMS Domažlice