Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/users/web-1605/WWW/www.pootavstitrubaci.cz/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/Tribe/Main.php on line 2448 Lovecká hudba zněla pod vršíčkem – Pootavští trubači

Pootavští trubači

Webová prezentace souboru Pootavští trubači

Lovecká hudba zněla pod vršíčkem

IMG_2106

Po zhruba roční přestávce se pod Vršíčkem v  Litohlavech na Rokycansku uskutečnil další ročník loveckého vytrubování.  Díky nejrůznějším hudebním seskupením i jednotlivcům zabývajícím se mysliveckým troubením a myslivců z Honebního společenstva Litohlavy – Klabava rozezněly tóny mysliveckých skladeb a signálů.

foto: Pavel Moulis

foto: Pavel Moulis

Posluchači, kterých byla více než stovka, a to nejen z  řad myslivců, tak zažili netradiční mysliveckou akci připomínající myslivost jako významnou součást kulturního dění v obcích.

Celý večer se proto nesl v  duchu rozvíjení společenského ducha  české myslivosti, která má jen na Rokycansku více než půl tisícovky členů. Součástí loveckého vytrubování bylo i střílení z  praku, střelba ze vzduchovky, kvalitní občerstvení a poslech kytar při plápolajícím ohni a nastalé tmě, kterou přerušil vydatný déšť.

Organizátoři tak letos volně navázali na předešlé úspěšné prezentace myslivecké činnosti a pro všechny zájemce uspořádali více než dvouhodinový koncert. V  něm se vystřídali nejrůznější soubory malých i velkých trubačů. Největší obdiv však sklidili Pootavští trubači, kteří patří k hudebním špičkám v této myslivecké disciplíně. I ostatní soubory svým velice zdařilým vystoupením dali jasně najevo, že myslivost je   součástí českého národního kulturního dědictví.

Foto: Pavel Moulis

Foto: Pavel Moulis

Myslivci a zároveň i trubači tak v  rámci koncertu i po něm představili svoji bohatou mysliveckou činnost, ale i široké spektrum souvisejících činností, které s  myslivostí a ochranou přírody tvoří neoddělitelný celek, který je nutné neustále rozvíjet. A právě z tohoto důvodu zde byla pro oživení večera přítomna samice orla skalního, která představuje další významné odvětví myslivosti, kterým je sokolnictví, které je v rámci činnosti Honebního společenstva Litohlavy – Klabava významně podporováno.

„Obec Litohlavy nebyla pro pořádání koncertu vybrána náhodně. Sídlí zde nejen honební společenstvo, ale především zdejší obecní úřad, který činnost myslivců všemožně podporuje a váží si jejich práce, neboť ve spolupráci s  rokycanskými ochránci přírody sázejí zeleň či uklízejí nevábná zákoutí hyzdící okolí malebné obce. Kromě toho jsou i spolupořadateli dětského dne, který každoročně probíhá právě v  romantickém prostředí zdejšího lomečku,“ zdůraznil Pavel Moulis, předseda   rokycanských ochránců přírody.

od jam

Zdroj: http://plzen.cz/lovecka-hudba-znela-pod-vrsickem-2-58858/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *