Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/users/web-1605/WWW/www.pootavstitrubaci.cz/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/Tribe/Main.php on line 2448 III. ČSSMT Hronsek 2017 – Pootavští trubači

Pootavští trubači

Webová prezentace souboru Pootavští trubači

Významná kulturní památka

Nejvyšší soutěž mysliveckých trubačů se letos konala 3.6. 2017 v Hronseku – okres Bánská Bystrica. Sjela se na ni opravdu trubačská špička z Čech i Slovenska.

Hronsek – obec nacházející se jižně asi 10 km od Bánské Bystrice, ležící na břehu řeky Hron je doslova nabitá kulturně historickými památkami a její historie sahá až do roku 1250.Nejznámější památkou je dřevěný, artikulární kostel z 18. století, zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO, kde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 3. ČSSMT.

Náš soubor dlouho zvažoval účast na této náročné akci. Pracovní vytížení, jak v soukromí, tak i v trubačském dění ( 52 odehraných vystoupení v minulém roce), náročná příprava vzdálenost místa konání hovořilo spíše pro vynechání tohoto ročníku. Staré přísloví ovšem říká, že “ Kdo chvíli stál již stojí opodál“ a tak k zaslání přihlášky došlo takřka na poslední chvíli. Na cestu reprezentovat Strakonickou myslivost se vydal pouze čtyřčlenný tým v obytném voze zapůjčeném panem Staňkem ( HS auto Nebřehovice) za což mu patří veliký dík, neboť nebyl již čas na úspěšnou rezervaci ubytování v místě soutěže. Zde jsme okamžitě po příjezdu navázali přátelství se skvělým panem starostou Ostrihoněm  a panem hospodským, který nás nechal parkovat na dvoře místního hostince a poskytl nezištně elektrický proud. 

Po slavnostním zahajovacím ranním ceremoniálu se rozpoutalo soutěžní klání v zámecké zahradě a na nádvoří vodního hradu. Ze sólistů na borlice si nejlépe vedl Jan Řehoř, který do finále postoupil z prvního místa a zde již nedal nikomu šanci. Ze základní části postoupil jako 3. Radim Svoboda, který letos překvapil opravdu hezkou tónovou kulturou, ale ve finále si vlivem ,,okna“ upravil závěrečný takt po svém a propadl se na místo páté v celkovém pořadí. Soubor se umístil na 8. místě, což splnilo naše očekávání. Závěrečný společenský večer konaný v Bánské Bystrici opět potvrdil, že soubor POOT na tuto vrcholnou trubačskou akci neodmyslitelně patří.

 

4 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *